Драган Ђумић освојио сребро на покрајинском такмичењу у Старој Пазови

Кула, 10.07.2019.

Драган Ђумић, члан екипе Друштва за спорт и рекреацију инвалида општине Кула освојио је друго место појединачно у дисциплини висећа кугла на покрајинском такмичењу одржаном у Старој Пазови. Ђумић је оборио укупно 57 чуњева, колико и такмичар из Суботице, али је прво место припало члану суботичке екипе због бољег резултата оствареног у последњој серији. Остали чланови кулске екипе у висећој кугли су остварили следеће резултате: Зоран Веселиновић је са 46 оборених чуњева шеснаести, Драгутин Томчић са 43 чуња двадесет и седми, док је у женској конкуренцији Мирјана Мићановић са 45 оборених чуњева освојила девето место, па је тако са укупно оборених 191 чуњем екипа Друштва за спорт и рекреацију инвалида општине Кула освојила шесто место у генералном пласману.

Рецимо и то да је након шест одржаних дисциплина у конкуренцији дванаест екипа из Војводине, екипа кулске општине у генералном пласману трећа са укупно освојена 53 бода. Када су спортске активности инвалида у питању следи летња пауза, а у септембру ће бити одржано покрајинско првенство у пливању или у седећој одбојци.