Запажен успех каратиста „Хајдука“ на Школском првенству Војводине

Кула, 02.10.2018.

Чланови Карате клуба „Хајдук“ су остварили веома запажене резултате на Школском првенству Војводине у каратеу за све узрасте, које је, у организацији Савеза за школски спорт Србије, одржано у Инђији. Са овог такмичења чланови Карате клуба „Хајдук“ су се вратили са четири одличја, једним златним, два сребрна и једном бронзаном медаљом. Златну медаљу је освојила Наталија Сератлић која се надметала у конкуренцији средњошколаца први и други разред, у категорији до 53 килограма. Сребрне медаље су освојили Александра Ђикић у конкуренцији ученика основних школа седми и осми разред, у категорији до 49 килограма и Душан Веселиновић у конкуренцији средњошколаца први и други разред, у категорији до 70 килограма. Бронзану медаљу освојила је Милица Рајић у конкуренцији ученика основних школа седми и осми разред, у категорији до 49 килограма.

Према речима тренера у Карате клубу „Хајдук“ Николе Гребера овим наступом су чланови овог клуба на најбољи начин отворили сезону у коју, након припремног периода, улазе са највишим амбицијама. Оно што још вреди истаћи је чињеница да су, уз освајаче медаља и сви остали такмичари „Хајдука“ који су наступили у Инђији остварили пласман на Школско првенство Србије.