За нама је не баш успешан спортски викенд

Кула, 12. 10.2020. - За нама је један, што се учинка тиче, не баш успешан викенд за наше спортске колективе.

Рукометаши Црвенке су у другом колу првенства у Суперлиги Србије разочарали, јер су као домаћини изгубили од Спартака из Суботице са 28:22, полувреме 14:9 за Суботичане. Без довољно енергије су рукометаши Црвенке ушли у сусрет, што су искусни гости умели да казне и већ средином првог полувремена стекну пет голова предности, коју су умели да сачувају до самог краја и заслужено победе. У игри Црвенке изостала је борбеност, неискоришћен је велики број зицера и епилог свега тога је пораз. Рукометаши Црвенке су у прва два кола уписали два пораза, а у трећем колу суперлигашког првенства иду у госте Динаму у Панчево.

У првом колу првенства у Супер Б лиги рукометаши Сивца су на гостовању у Лазаревцу изгубили од Колубаре са 31:28, полувреме 14:11 за домаћине. Према речима тренера сивачких рукометаша Бранка Жежеља његова екипа је у Лазаревцу недостајала „хладна глава“ и поражена је због бројних промашених зицера, и када се прилазило на гол разлике уследила је грешка или промашај у нападу. Најефикаснији у редовима Сивца били су Чабаи са 7, те Славуљица и Беслаћ са по 6 голова. У другом колу првенства у Супер Б лиги рукометаши Сивца дочекују Мачву из Богатића.

Прелазимо на фудбалске актуелности.

Фудбалери Хајдука су у 12. колу првенства у Српској лиги група Војводина убележили четврти узастопни пораз. У дуелу са екипом Младости из Новог Сада, лидером на табели, одиграном на стадиону „Милан Средановић“ фудбалери Хајдука су поражени са 3:2. Упркос поразу, била је то једна од бољих игара Хајдука ове јесени, али два гола након прекида и један аутогол су одлучили победника. Ваља истаћи одличну игру најбољег стрелца Хајдука Николе Фуртуле, који је у сусрету против Младости био двоструки стрелац за Хајдук.

Фудбалери Хајдука су након овог пораза петнаести на табели са 14 освојених бодова, а у наредном колу иду у госте екипи Феникс 1995 . Снимак утакмице Хајдук – Младост из Новог Сада можете на програму КУ телевизије погледати вечерас од 20 сати.

У 10. колу првнства у Војвођанкој лиги група север фудбалери Црвенке су на свом терену победили екипу Његоша из Ловћенца са 4:1, полувреме 1:0. Сусрет је обележио фудбалер Црвенке Миленко Бабић који је постигао три гола за своју екипу, док је четврти гол Црвенке аутогол гостујућег играча Ковачевића. Овом победом фудбалери Црвенке су ухватили значајан прикључак средини табеле. Тренутно су  дванаести на табели са 11 освојених бодова, а у наредном колу иду у госте Бачкој у Пачир.

Фудбалери Русина су у 10. колу првенства у Сомборској подручној лиги на свом терену у Руском Крстуру победили екипу Задругара из Српског Милетића са 4:2. Стрелци за екипу Русина били су Кулић, Ђукановић, Данојевић и Сајанковић. Овом победом фудбалери Русина су задржали четврту позицију на табели са 22 освојена бода, а у наредном колу иду у госте лидеру на табели – екипи Станишића.

Осмо коло Сомборске међуопштинске лиге први разред требао је да обележио општински дерби у Сивцу, у којем би снаге одмерили домаћин Полет и Младост из Крушчића. Но, екипа Младости се није појавила у Сивцу, па ће сусрет бити регистрован службеним резултатом 3:0 за Полет. Своје навијаче обрадовали су фудбалери Куле који су као гости победили ОФК Оџаке са 3:0. Голове за Кулу постигли су Букејловић, Војновић из пенала и Савић. Очекивану победу забележили су фудбалери Липара који су на свом терену савладали екипу Динама из Бачког Брега са 6:0. Двоструки стрелци за екипу Липара били су Ковач и Бановић, а по један гол су постигли Лазић и Несторовић. Након овог кола Липар је други на табели са 21 бодом, Кула трећа са 19, Полет четврти са 17, а Младост је последња са минус једним бодом. У деветом колу нови општински дерби: у Кули ће на Гедеру снаге одмерити Кула и Полет из Сивца, Младост ће у Крушчићу угостити водеће Братство из Пригревице, док Липар иде у госте предпоследњем на табели Јединству у Рибарево.

Ево и једне вести из кошарке.

Кошаркаши Хајдука су разочарали, јер су у другом колу првенства у Првој српској лиги на гостовању у Сремској Митровици изгубили од Срема са 69:47. сам резултат најречитије говори о игри кошаркаша Хајдука. У првој четвртини само пет постигнутих поена, у четвртој осам и осим пораза ништа друго се није могло ни очекивати. Тренер кошаркаша Хајдука Данило Боровић истиче да је његова екипа сувише нервозно ушла у сусрет, што је резултирало веома скромним учинком, али времена за туговање нема, јер кошаркаше Хајдука већ у среду очекује Куп сусрет са Тополом у Бачкој Тополи, а у наредном колу првенства Куљани дочекују екипу Омладинца из Нових Бановаца, па ето прилика за искупљење.