Каратисти Црвенке успешни на међународном турниру у Беочину

Црвенка, 15.05.2017.

У недељу, 14. маја, у Беочину, у организацији Карате федерације Србије и Карате савеза Војводине, одржан је турнир у каратеу „Дунав куп – Нови Сад опен“ , традиционални међународни и селективни турнир за чланове репрезентације. У категорији пионира, 2007. годиште, ката тим Црвенке у саставу: Душан Баџа, Огњен Хорват и Јован Лукић освојио је 1. место и златну медаљу. У појединачној конкуренцији у катама, 2009. годиште, Јован Лукић је освојио две медаље, злато и бронзу. Јован је тако уз екипну освојио укупно три медаље и тако је био најуспешнији такмичар из Црвенке.

У пионирској конкуренцији у катама Душан Баџа и Огњен Хорват освојили су по бронзану медаљу. Када се све сумира, карате клуб Црвенка освојио је укупно 5 медаља, од тога 2 златне и 3 бронзане медаље. Карате клуб Црвенка захваљује се свима онима који су помогли учествовање, између осталог ово се односи на црвеначку шећерану и Општину Кула.