"Пантери" заустављени у четвртфиналу Купа Војводине

Сивац, 28.11.2019.

Рукометаши Сивца, чланови Супер Б лиге, нису успели да се пласирају у полуфинале Купа Војводине. Сивчани су синоћ, у сусрету четвртфинала одиграном у Јаши Томићу изгубили од прволигаша Херцеговине из Сечња са 38:30, полувреме 20:18. Разлог пораза треба тражити најпре у чињеници да Сивац 69 није био комплетан. Изостало је чак пет стандардних првотимаца: голман Богојевић, затим Калић, Милојевић, Живковић и Анђелковић.

Упркос том хендикепу Сивчани су се држали до 45. минута када је резултат гласио 27:26 за екипу домаћина, потом им је понестало снаге што рукометаши Херцеговине користе, сваку грешку кажњавају и на крају славе убедљиву победу. Најефикаснији у редовима Сивца били су Чабаи са 9 и Беслаћ са 8 постигнутих голова.