Рукометаши Сивца забележили седму узастопну победу

Сивац/Црвенка, 05.11.2018.

Протеклог викенда образ су осветлали сивачки рукометаши који су уписали и седму узастопну победу у прволигашком првенству. Сивац 69 је пред својим навијачима у Црвенки победио екипу Радничког из Шида са 35:17. Резултат довољно говори о убедљивој игри сивачких рукометаша. Најефикаснији играч у редовима Сивца био је Марко Чабаи који је постигао 14 голова. Сивац 69 је први на табели са 14 освојених бодова, а у наредном колу иде у госте екипи Младости у Вршац.

Победу су славиле и црвеначке рукометашице. Екипа Лаки је у седмом колу прволигашког првенства пред својим навијачима победила Раванград из Сомбора са 24:16, иако су гошће прво полувреме решиле у своју корист са 11:9. У другом делу младе црвеначке рукометашице су гошћама дозволиле да постигну само пет голова, а да саме постигну петнаест и тако упишу убедљиву победу. Најефикаснија у екипи Лаки била је Драгана Радуловић, која је постигла 9 голова. Екипа Лаки је девета на табели са 5 освојених бодова, а у наредном колу иде у госте екипи Халас Јожеф у Аду.

И док су рукометашице обрадовале, црвеначки рукометаши су разочарали, јер су у шестом колу првенства у Супер Б лиги пред својим навијачима изгубили од Јединства из Новог Бечеја са 24:23. Имали су у последњем минуту рукометаши Црвенке напад за победу, непрецизан је био Егић, а гости у контри, буквално у последњим секундама постижу гол и славе победу. Након овог пораза рукометаши Црвенке су једанаести на табели са 3 бода, а у наредном колу иду у госте Лозници.