Рукометаши Сивца јесењи прваци

Сивац/Црвенка, 26.11.2018.

Рукометаши Сивца су у десетом колу првенства у Првој лиги Србије – група север остварили и десету победу и коло пре краја јесењег дела првенства обезбедили титулу јесењег првака. Сивац 69 је као домаћин у Црвенки савладао Херцеговину из Сечња са 44:27. Резултат говори најречитије о убедљивој игри Сивчана. Посебно расположени за игру били су Чабаи који је постигао 12 и Славуљица са 10 постигнутих голова. Сивац 69 је први на табели са 20 освојених бодова, а у последњем колу јесењег дела првенства Сивчани иду у госте Црвеној звезди у Мокрин.

У комшијском дербију одиграном у оквиру деветог кола првенства у Супер Б лиги рукометаши Црвенке су у Врбасу изгубили од домаћина Врбас Петрола са 27:23, полувреме 12:12. Иако су играли без капитена Рачића, те најпоузданијег играча јесени Швеље, Ивић је покушао, али није могао да помогне, а недостајао је и Стоканић, Црвенчани су у првом полувремену играли добро и у 27. минуту водили са 3 разлике – 12:9. Но, уследио је пад концентрације што је домаћин Врбас искористио и на крају остварио победу. Најефикаснији у екипи Црвенке био је Џабасан који је постигао 5 голова. Црвенка је последња на табели са 5 бодова, а у наредном колу дочекује Колубару из Лазаревца.

Неуспешне су биле и црвеначке рукометашице, екипа Лаки, која је у десетом колу прволигашког првенства пред својим  навијачима поражена од Спартака из Дебељаче са 25:19. Гошће, које су другопласирана екипа у лиги, сувећ у 20. минуту стекле предност од шест голова (11:5), па су у наставку само рутинском игром сачувале ту предност и оправдале улогу фаворита. Екипа Лаки је девета на табели са 6 бодова, а у последњем колу јесењег дела првенства иду у госте Кикинди која је лидер на табели са свих десет победа.