Рукометаши Црвенке и Сивца изборили пласман у четвртфинале Купа Војводине

Црвенка/Сивац, 08.11.2018.

Рукометаши Црвенке и Сивца су изборили пласман у четвртфинале Купа Војводине, јер су у сусрету осмине финала остварили победе. Вреднија је победа рукометаша Сивца, чланова Прве лиге, који су из Куп такмичења избацили Бе суперлигаша Пролетер из Зрењанина и на тај начин само потврдили да су с правом претенденти за пласман у супер лигу. Сивац 69 је победио Пролетер са 24:23, полувреме  11:9 за Сивчане. Виђен је рукометни спектакл, суперлигаш Пролетер  комплетан, што говори са колико респекта је ушао у сусрет, а Сивчани горопадни, нису устукнули пред клубом звучног имена и заслужено су остварили пласман у четвртфинале. Посебно добро рукометаши Сивца су играли у одбрани, и ту је био и кључ успеха. Треба рећи и то да је најбољи играч сусрета био Витомир Калић који је постигао 11 голова, као и чињеницу да је најбољи стрелац Сивчана Марко Чабаи у сусрет ушао ровит, одиграо само петнаестак минута како би био сачуван за првенствени дерби против Јабуке. Суперлигаш Црвенка је у осмини финала Купа Војводине у Новој Пазови победила прволигаша Нову Пазову са 31:30, полувреме 15:15. Црвенчани су на овај сусрет отпутовали са само девет играча, без Егића, голмана Павићевића, Стоканића, Којадиновића, Рачића, Николића, Пушице, али и тако ослабљени успели су да савладају домаћине и пласирају се у четвртфинале Купа Војводине. Најефикаснији у екипи Црвенке био је Швељо са 12 постигнутих голова. Жреб је хтео да се у четвртиналу Купа Војводине, након синоћних победа састану управо Сивац 69 и Црвенка, а тај сусрет је на програму 25. новембра.