Сивчани нижу победе

Сивац/Црвенка, 15.04.2019.

Рукометаши Сивца настављају победоносни поход ка Супер Б лиги. У 17. колу прволигашког првенства Сивац 69 је пред својим навијачима савладао екипу Младост ТСК из Бачког Јарка са 32:25, полувреме 19:12. Гости су се држали до 23. минута када је резултат гласио 13:10 за екипу Сивца која потом серијом од 4:0 одлази на плус седам и том разликом и завршава сусрет. Најефикаснији у екипи Сивца био је Витомир Калић са 8 голова. Сивац 69 је први на табели са 34 освојена бода, а у наредном колу иде у госте Радничком у Шид.

Наш други прволигаш, али у женској конкуренцији, екипа Лаки је у Црвенки изгубила од Темерина са 28:19. Сусрет је био решен већ након првог полувремена које су рукометашице Темерина решиле у своју корист са 16:8. Најефикаснија у екипи Лаки била је Драгана Димитрић са 6 постигнутих голова. Младе црвеначке рукометашице су тренутно десете на табели са 8 бодова, а у наредном колу иду у госте Раванграду у Сомбор.