Сивчани силовити у Апатину

Црвенка/Сивац, 11.03.2019.

Рукометаши Црвенке су у 14. колу првенства у Супер Б лиги, пред својим навијачима играли нерешено 25:25 са Мачвом из Богатића. Оптерећени значајем бодова, рукометаши Црвенке су пренервозно ушли у сусрет што искусна екипа Мачве користи и на одмор одлази са предношћу од пет голова – резултат је гласио 16:11. У другом полувремену Црвенчани су покушавали да стигну госте, али када је у 56. минуту семафор показивао 25:21 за Мачву мало ко је очекивао преокрет. Но, два гола Швеље и два капитена Радоњића донели су Црвенки вредан бод. Најефикаснији у екипи Црвенке био је Радоњић са 9 голова. Црвенка је и даље последња на табели са 6 бодова, а у наредном колу иде у госте Југовићу у Каћ.

Очекивану победу остварили су рукометаши Сивца на старту пролећног дела прволигашког првенства. Сивац 69 је у Апатину победио домаћина, екипу Апатина са 33:17. Лидер прволигашког каравана Сивац 69 је оправдао улогу фаворита, а сам резултат најсликовитије говори о разлици у квалитету, која је убедљиво на страни Сивчана. Најефикаснији у екипи Сивца био је Марко Чабаи са 10 постигнутих голова. Сивац 69 је први на табели са 24 освојена бода, а у наредном колу дочекује Нову Пазову.

Наш други рукометни прволигаш, екипа Лаки из Црвенке је на гостовању у Бајмоку изгубила од Радничког са 35:28. Домаћин је сусрет преломио у првом полувремену које је решио у своју корист са 17:10. Најефикасније у екипи Лаки биле су Катарина Маравић и Марија Радуловић са по 5 голова. Екипа Лаки је девета на табели са 6 бодова, а у наредном колу у Црвенки дочекује екипу Мокрина.