Спортски викенд упамћен по празним трибинама

Кула, 16.03.2020.

Протекли спортски викенд ће остати упамћен по томе што гледаоци нису могли да присуствују спортским догађајима, а имали су шта да виде.

Рукометаши Црвенке су у 14. колу првенства у Супер Б лиги су на свом терену победили до овог сусрета водећу Мачву из Богатића са 29:20, полувреме 16:10. Убедљива победа, убедљива и игра рукометаша Црвенке, који су од првог судијског звиждука контролисали игру и резултат. Предвођени сјајним голманом Немањом Каравезићем и ефикасним капитеном Огњеном Радоњићем изабраници Владимира Зејака су из минута у минут увећaвали предност, која је у појединим моментима била и двоцифрена. Један од значајних момената збио се у 19. минуту када је капитен гостију Драгићевић извео седемарц и погодио лоптом у главу голмана Црвенке Луку Павићевића, што су судије процениле као неспортски потез и доделиле му црвени картон. Најефикаснији у редовима Црвенке био је Радоњић са 11 голова, а ефикасни су били и млади Предовић са 6 и Нешић са 5 голова.

Наш други суперлигаш Сивац 69 је на гостовању у Београду поражен од Вождовца са 32:29. У првом полувремену играло се гол за гол, да би у 22. минуту Сивчани имали два гола предности када су водили са 13:11, али су у самом финишу домаћини успели да преокрену резултат у своју корист. У другом полувремену преломни период је био од 40. до 45. минута када су домаћини направили серију од 4:0, повели са 25:21 и потом успели да сачувају стечену предност и убележе победу. Био је то трећи везан пролећни пораз сивачких рукометаша, а најефикаснији у екипи Сивца у дуелу против Вождовца био је Беслаћ са 8 постигнутих голова.

Након 14. кола Црвенка је трећа на табели са 15, а Сивац 69 је седми са 13 освојених бодова.

Фудбалери Хајдука су у 17. колу првенства у Српској лиги група Војводина гостовали у Суботици где су са другопласираном Бачком играли нерешено 1:1. Водили су домаћини и чинило се да ће убележити победу, но у 87. минуту Зоран Вуковић је постигао гол за екипу Хајдука и донео јој вредан бод у борби за опстанак. Хајдук 1912 је тренутно петнаести на табели са 12 бодова.

Вредан бод су освојили и фудбалери Црвенке који су у сусрету 17. кола првенства у Војвођанској лиги група север на гостовању у Бачкој Тополи, са домаћином, екипом Бајше играли нерешено 1:1. Црвенчани су срећно, аутоголом, стигли до изједначења у 50. минут када је искусни Милан Суботић извео корнер, Јован Суботић је захватио лопту главом, да би лопта потом погодила једног играча Бајше и завршила у мрежи. Фудбалери Црвенке су тринаести на табели са 17 бодова.

У 17. колу првенства у Сомборској подручној лиги Русин је у Руском Крстуру играо нерешено 0:0 са екипом Будућности из Парага. Крстурчани су тренутно пети на табели са 30 освојених бодова.

Протеклог викенда је почео пролећни део првенства у Сомборској међуопштинској лиги први разред, а обележио га је општински дерби одигран у Крушчићу, у којем су фудбалери Младости победили Кулу са 3:2. Двоструки стрелац за Младост био је Фекете, а један гол је постигао Ханчар, док су стрелци за Кулу били Бабић и Букејловић. Липар је као гост изгубио од водећег Станишића са 3:0, док је четврти наш представник Полет из Сивца на гостовању у Купусини изгубио од Партизана са 3:1. Липар је пети на табели са 28 бодова, Младост осма са 21, док је Кула једанаеста, а Полет дванаести са по 19 бодова.

У 14. колу првенства у Футсал лиги Војводине футсалери Хајдука су на гостовању у Футогу изгубили од Фортуне са 12:6, полувреме 6:5 за домаћине. Голове за Хајдук постигли су Савић и Киш по два, а Исаков и Живко по један. Футсалери Хајдука су тренутно пети на табели са 9 бодова.

Кошаркаши Хајдука су у 18. колу првенства у Првој Српској лиги на гостовању у Новом Бечеју победили екипу Јединства са 85:66. Чини се да је сусрет био одлучен након првог полувремена којег су кошаркаши Хајдука решили у своју корист са 40:28. Према речима тренера кошаркаша Хајдука Данила Боровића његови изабраници су у потпуности испоштовали договор из свлачионице и реванширали се домаћину за јесењи пораз. Кошаркаши Хајдука су тренутно пети на табели са скором од 11 победа и седам пораза.

У 18. колу првенства у Другој Српској лиги кошакаши Сивца су на свом терену изгубили од екипе Дунав 2014 из Апатина са 81:64, иако су прво полувреме решили у своју корист са 43:40. Но, у другом делу Сивчанима је понестало снаге, што квалитетни гости користе и бележе заслужену победу. Кошаркаши Сивца су тренутно седми на табели са 4 победе и 12 пораза.

Куглаши Хајдука су у 17. колу првенства у Првој лиги Србије – група Војводина као домаћини у Врбасу победили екипу Спартака из Дебељаче са 6:2 у поенима, односно 3238:3203 у обореним чуњевима. Поене за Хајдук освојили су Марко Ераковић који је оборио 537 чуњева, Бранко Манојловић са 578, Мирко Бакић са 554 и Дарко Миловић са 538 оборених чуњева, док су Куљани два поена освојили због укупно већег броја оборених чуњева. Куглаши Хајдука су тренутно осми на табели са 11 бодова.