Фудбалски резултати

Кула, 08.04.2019.

Фудбалери Хајдука су у 23. колу првенства у Српској лиги група Војводина на гостовању у Сремској Митровици са домаћином Радничким играли нерешено 0:0. Имали су Куљани своје шансе да убележе победу, али стрелци нису били расположени, а када се не постигне гол, онда се ни победити не може. Хајдук 1912 је други на табели са 49 бодова, и утакмицом мање, а у наредном колу пред својим навијачима дочекује екипу Братства из Пригревице.

У 20. колу првенства у Војвођанској лиги фудбалери Црвенке су убележили убдљиву победу. Пред својим навијачим Црвенчани су победили екипу Полета из Каравукова са 5:0. Головима Костића, Милана Суботића из пенала, Марића, Фуртуле и Фаћола фудбалери Црвенке су већ у 20. минуту имали тих 5:0,  и задовољни тим резултатом до краја сусрета су само рутински одрађивали посао. Црвенка је осма на табели са 26 бодова, а у наредном колу иде у госте екипи Будућности у Младеново.

Фудбалери Куле су пријатно изненадили, јер су у сусрету 20. кола првенства у Сомборској подручној лиги на гостовању у Оџацима победили ОФК Оџаке са 2:1. Домаћин је прво полувреме решио у своју корист, али је нападач Куле Ђорђе Букејловић у другом полувремену са два постигнута гола донео Кули три вредна бода. Вредна три бода освојили су и фудбалери Липара који су пред својим навијачима победили екипу Радничког из Раткова са 3:1. Голове за Липар постигли су Шеган, Лалић и Мијић из пенала. Русин из Руског Крстура је на гостовању у Бачу изгубио од Тврђаве са 2:1, док је сивачки Полет у Бачкој Паланци изгубио од водећег Старог Града са 2:0. Русин је тренутно четврти на табели са 34 бода, Кула једанаеста са 24, Липар тринаести са 20, а Полет петнаести са 12 бодова. У наредном колу Липар дочекује екипу Херцеговца из Гајдобре, Кула је домаћин ЖАК-а из Сомбора, Русин ће у Руском Крстуру угостити Славију из Пивница, а Полет је у Сивцу домаћин ОФК Оџацима.

У 14. колу првенства у Сомборској међуопштинској лиги први разред фудбалери Младости су у Крушчићу изгубили од Омладинца из Буковца са 1:0. Крушчићани су десети на табели са 12 бодова, а у наредном колу иду у госте екипи Дунава у Бачком Моноштору.