Хајдук нерешеним резултатом ипак узео титулу јесењег првака

Кула, 26.11.2018.

Фудбалери Хајдука су у последњем колу јесењег дела првенства у Српској лиги група Војводина пред својим присталицама у Кули играли нерешено 1:1 са екипом Вршца, али и тај бод им је био довољан да се домогну титуле јесењег првака. Тежак терен, јер је падала киша, али и веома чврст противник су разлози што Куљани нису победом окончали јесен. Гол за Хајдук у ремију против Вршчана постигао је Томовић. Хајдук 1912  је први на табели Српске лиге група Војводина са 42 освојена бода, јер је у седамнаест сусрета остварио 13 победа, три ремија и само један пораз. Честитке „хајдуцима“.

Фудбалери Црвенке су у последњем колу јесењег дела првенства у Војвођанској лиги група север, пред својим навијачима играли нерешено са Бачком из Пачира – резултат 1:1. У првом полувремену Црвенка боља, стиже у вођство голом Милана Суботића из пенала, наког којег Црвенчани промашују три изгледне прилике да увећају предност и промашаји се свете у последњем минуту првог дела када гости из свог до тада јединог напада стижу до изједначења. У другом делу гост бољи, па када се све сабере нерешен исход је и најреалнији. Фудбалери Црвенке су јесењи део првенства у Војвођанској лиги завршили на десетом месту на табели са 16 освојених бодова.

Последње коло јесењег дела првенства у Сомборској подручној лиги обележио је општински дерби. У Липару су снаге одмерили Липар и Полет из Сивца. Сусрет је завршен нерешеним резултатом 2:2. Водили су домаћини два пута 1:0 и 2:1, головима Жарића и Лазића, али су Сивчани успевали да стигну ту предност головима Вукашиновића и Комазеца и на крају су бодови подељени. Русин је у Руском Крстуру очекивано победио екипу Херцеговца из Гајдобре са 3:0, али су до победе Крстурчани дошли у последњих двадесет минута игре, а занимљиво је истаћи да је сва три гола постигао Дражен Веселиновић. Наш четврти представник у Сомборској подручној лиги, фудбалери Куле су на гостовању у Парагама изгубили од Будућности са 3:0. Фудбалери Русина су јесењи део првенства завршили на другом месту на табели са 30 бодова, Кула је девета са 20, а Полет и Липар су четрнаести, односно петнаести са по 10 освојених бодова.