Хајдук одиграо нерешено 1:1 у Суботици

Кула, 25.04.2019.

Фудбалери Хајдука су јуче, у сусрету 26. кола првенства у Српској лиги група Војводина на гостовању у Суботици играли нерешено са екипом Бачке – резултат 1:1. Имали су Куљани више од игре, само у првих десет минута Којчић, Видаковић и Давидов су пропустили да реализују лепе прилике. Упркос тим промашајима фудбалери Хајдука у 33. минуту долазе у вођство, када је након корнера којег је извео Тутњевић, Видаковић ударцем главом савладао голмана Бачке и са том предношћу Хајдука се и отишло на одмор. У другом делу до самог финиша сигурна игра Хајдука у пољу, потом у 88. минуту Давидов избија сам пред голмана домаћих, могао је да га дрибла, али и да упосли слободног Крстановића, одлучио се на покушај лоба и пребацио цео гол.

За овај промашај стигла је болна казна: само минут касније „хајдуци“ су примили гол ударцем директно из корнера, и уместо сигурне победе и три бода морали су се задовољити поделом плена. Хајдук 1912 је тренутно други на табели са 54 освојена бода, а у наредном колу дочекују Црвену звезду из Новог Сада.