Megelőző szűrővizsgálatok

Foto: Qmedia

KÚLA, 2025.09.29. – A kúlai Egészségügyi Központ a jövő hétvégétől kezdődően újraindítja az ingyenes megelőző szűrővizsgálatokat, amelyeket Kúla község minden lakott területén az év végéig megtartanak majd, így október 5-én, vasárnap 8 és 13 óra között a cservenkai lakosok elsőként vehetnek részt ezeken. Emellett október 2-án, csütörtökön minden várandós anya részt vehet a kúlai Egészségügyi Központban megrendezésre kerülő Szoptatási Tanácsadói előadáson.

A kúlai Egészségügyi Központ igazgatója, Dr. Vesna Tomić szerint céljuk, hogy a lakosság hozzáférhessen az egészségügyi vizsgálatokhoz, valamint hogy a betegek mielőbb eljussanak a megfelelő szakemberekhez, akik terápiákat írnak fel nekik, ha szükséges vagy megfelelő kiegészítő vizsgálatokra utalják őket.

,,Mint minden évben, idén is igyekszünk alkalmazkodni a lakosság igényeihez, hogy könnyebben biztosíthassuk a kiegészítő szakvizsgálatokat, valamint a különféle szűrővizsgálatokat, amelyeket az Egészségügyi Központ éves kampányának keretében végzünk. A jövő hétvégén Cservenkán a vizsgálatokat reggel 8 és délután 1 óra között végezzük, a lakosság teljes körű laboratóriumi vizsgálatban részesülhet, háziorvosi vizsgálatot, belgyógyászati és bőrgyógyászati szakorvosi vizsgálatot, valamint hasi ultrahangvizsgálatot is végzünk. Mintákat is veszünk a férfiaknál a prosztatarák megelőzésére szolgáló PES-szűrés érdekében, illetve a nyilvánvaló pajzsmirigy-rendellenességek megelőzésére szolgáló TSH-szűrés céljából,-nyilatkozta az igazgatónő.

Forrás: Qmedia

RSS
YouTube
Instagram